Language: TÜRKÇE

Gençlik Aşısı

GENÇLİK AŞISI NEDİR?

Gençlik Aşısı; Yaşlanmanın etkisiyle yüzümüzde  oluşan kırışıklıklar, çizgiler ,sarkma, çökme, lekelenme, kalınlaşma, nem ve elastikiyet kaybı gibi sıkıntılar  meydana gelmektedir. Bu sıkıntıların giderilmesi için çeşitli cilt gençleştirme tedavileri geliştirilmiştir.

Vücudumuzda bulunan hyalüronik asit, genç yaşlarda vücutta çokça  bulunurken; 20’li yaşlardan itibaren vücudumuzda hızla etkisini kaybetmektedir. Hyalüronik asidin azalmasıyla birlikte; cilt kalitesini, parlaklığını, sıkılığını ve nemini,diriliğini  kaybeder. Hyalüronik asit; cildimizin nem tutmasını, sıkılaşmasını ve hücre yenilenmesini sağlayan kolajenleri harekete geçirerek cildin tekrar eski sağlığına kavuşmasına aracılık eder.

Dışarıdan cilt altına verilen saf hyalüronik asit,cilt altında mevcut hücrelerle bütünleşerek  uzun süre kalır.Buda yaşlılık sürecinin belli bir süre ertelenmesi anlamına gelir. Gençlik Aşısı; saf hyalüronik asit ile birlikte çeşitli aminoasitler, peptidler,vitaminler ve antioksidanlar içerir. Adeta hasta kendisini  bir gençlik iksiri etkisinde bulur.

Gençlik aşısı; son dönemlerde yarattığı etki sebebiyle en çok tercih edilen; cilt yenileyici ve cilt sıkılaştırıcı işlemlerinden biridir. Antiaging özelliği taşımakla beraber cilt dokusunu ve kırışıklık onarma, canlılığını ve parlaklığını yeniden kazandırma, gibi flash etkileri de vardır. Gençlik Aşısı; adından da anlaşılacağı gibi tıpkı aşı etkisiyle cilt yıpranmasına karşı koruyuculuk özelliği taşımakla beraber, Gençlik Aşısı cildimizin nemini düzenleyen birçok tedavi edici onarıcı ürünü bir arada bulunduran kokteyldir. Tüm cilt tiplerine ve yaş gruplarına güvenle uygulanan, konforlu bir işlemdir.

GENÇLİK AŞISI HANGİ BÖLGELERE YAPILIR?

Gençlik aşısı; dolgu maddesi olmayan akışkan özelliği ile uygulanan tüm yüzeye yayılarak uyarıcı etki gösterir. Cildimizi tamamen sıkılaştırıp toparlar. Tüm yüz, göz altı, dekolte, boyun,kol,karın derisi ve eller gibi cilt kalitesini arttırmak istediğimiz tüm alanlara konforlu bir şekilde uygulanabilir. Cildin kalitesini oluşturan kolajen ve elastik liflerin oluşumunu çok ciddi destek sağlar.

GENÇLİK AŞISININ AMACI NEDİR?

Cilde canlılık, nem ve elastikiyet kazandırarak, doku onarımı ile cildin yenilenmesini sağlayan hyaluronik asit hem cildin yaşlanmasını önler hem de dolgu, botox, radyofrekans, altın iğne, dermapen, doublo ve mezoterapi, lazer, peeling  gibi diğer anti-aging uygulamaları ile tamamlayıcı bir tedavi olarak kullanılabilir. Gençlik aşısı için doktorumuzun önerdiği  tedavi süresi 2 hafta arayla ortalama 2 ya da 4 seanstır. Cildin ihtiyacına göre de seans aralıklarında değişkenlik sağlanabilir. Ayrıca gençlik  aşısının  yılda 2 defa tekrarlanması da etkisinin uzun süre devam etmesini sağlar. Uygulama sonucunda cilt neme doyar, cilt kalitesinde artma ,kırışıklar ve sarkmalarda azalma, cilt lekelerinde açılma görülür. Normalde de cildin yapısında bulunan bir madde olması nedeniyle alerjik reaksiyona ve hassasiyet nadirdir.Uygulanan bölgede geçici olarak hafif ödem,kabarıklık, kızarıklık veya morluk görülebilir ancak bu ekiler kalıcı değildir. Kişi sosyal yaşamına rahatlıkla geri dönebilir.

 GENÇLİK AŞISI KİMLERE YAPILIR?

  • Nem kaybı olan ciltlere,
  • Parlaklığını kaybetmiş matlaşmış ,soluk ciltlere,
  • Sigara kullanımına bağlı oluşan lekelenme ,ince kırışıklık tedavisinde
  • cilt tonu ve leke tedavisinde,
  • Elastikiyet kaybı ve sarkma problemi olan ciltlere
  • Kırışıklık şikayetlerinde,
  • Cildinde sorun olmayıp mevcut cilt sağlığını korunmasını sağlamak amaçlarıyla gençlik aşısı uygulaması yapılır.

GENÇLİK AŞISININ AVANTAJLARI NELERDİR?

– Lifting etkisi ile cildin sıkılaşmak ve gençleştirmek,

– Ciltte canlılık, parlaklık ve esneklik sağlamak,

– Elastikiyet kaybını önüne geçmek ve cildi korumak,

– Ciltteki nemliliğe katkıda bulunmak,

– Sigaranın leke ve kırışıklık yapıcı etkilerine karşı cildi güçlendirmek.

– Güneş, yaşlılık, solaryum ve akne sonrası kalan lekelere karşı cildi korumaya almak. –

– 20 yaşından itibaren cildini korumak ya da mevcut sıkıntılarını tedavi etmek amaçlı tüm cilt tipleri için uygun bir işlemdir.

– ortalama yarım saatinizi ayırarak mesai arasında dahi yaptırabileceğimiz konforlu bir işlemdir.

Doğal ve sağlıklı bir şekilde gençlik aşısı ile gençleşebilirsiniz.

GENÇLİK AŞISI KİMLERE UYGULANMAZ?

Tedavi edilecek alanda uçuk , egzama aktif enfeksiyon,açık yara,aktif alerji. gibi deri hastalığı olanlara

Hamilelere,

Emziren annelere

Kontrol altında olmayan kanser hastalarına yapılmaz.

İŞLEM ÖNCESİ NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İşlem öncesi kullandığınız ilaçlar ve ciddi bir hastalığınız varsa veya işlem yapılacak bölgede herhangi bir cilt rahatsızlığımız varsa bunları dermatologunuza bildirmeniz gerekmektedir.

GENÇLİK AŞISI NASIL YAPILIR? 

Uygulama başlamadan önce hastamızın makyajı ve yüzü temizlenir. Daha sonra hastamızın genel fotoğrafları çekilir. Lokal anestezik bir krem ile uyuşturulması sağlanır. Hastamız 15 dakika uyuşması için bekletilir. Sonra  yüzü temizlenerek uyuşturucu kremden arındırılır. Gençlik aşısı  dermatoloğumuz tarafından  yüzümüzün ihtiyaç alanlarına özel tekniklerle uygulanır.. Uygulama süresi ortalama 15 ile 20 dakika arasında değişmektedir.. Uygulama sonrası hastaya kremleri ve güneş koruyucusu sürülür. Dermatoloğumuzun  önerisi ve hastanın cilt durumuna göre 2 ile 4 seans arasında uygulanabilir.

İŞLEM SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İşlem sonrası hamam, sauna direk güneş ışığı gibi  sıcak ortamlardan uzak durulması, işlem yapıldığı gün banyo yapılmaması, su değdirilmemesi, cilde baskı ve müdahalede bulunmaması önerilir.Ertesi gün rahatlıkla makyaj yapılabilir. Tedaviye destek olarak dermatoloğumuzun önerdiği bakım ürünleri ile cildimize destek sağlanabilir. Tedavinin tam sonucu hastanın anatomik yapısına,cilt sorununa göre de değişmekle beraber 1 haftadan itibaren cildimizdeki canlılığı fark etmeye başlarız. Tedavi süresince hastadan tedaviye destek olarak bol miktarda su tüketmesi, beslenmesine ve yaşam kalitesine özen göstermesi tavsiye edilir. Sağlıklı beslenmek ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek tedavinin daha başarılı olmasını ve uzun süre kalıcı olmasına destek sağlar.

GENÇLİK AŞISININ YAN ETKİLERİ NELERDİR?

İşlem yapılan alanda hafif kızarıklık, minik morarmalar  oluşabilir. Bu durum kişinin cilt yapısına,öncesinde kullandığı ilaçların( kan sulandırıcı ,c vitamini ,omega gibi )katkısına göre değişebilir.

Alerjik reaksiyonlar; nadiren iğne yapılan alanlarda beklenenden fazla kızarıklık, şişlik ,kaşıntı ve bunun uzun sürmesi şeklinde vuku bulabilir. Dermatoloji uzmanı tarafından gereken tedavi ile bu sorunda rahatlıkla ortadan kaldırılır. Tüm bunların yaşanmaması ve daha hafif atlatılabilmesi için alerji öyküsü bulunan hastaların işlem öncesi mutlaka doktorlarını bilgilendirmesinde fayda vardır.

GENÇLİK AŞISI SONRASI BEKLENEN SONUÇLAR NELERDİR? 

Gençlik aşısı uygulama sonrası kişinin yüzünde  parlaklık , canlılık, sıkılaşma nemlenme 1 hafta içerisinde kendini göstermeye başlar. Özellikle kollajen üretimini tetiklediği için yüzün yukarı doğru çekiştirilme etkisinin gözlemlenmesi  15 gün sonra  daha net bir şekilde görülür.

Gençlik Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir ?

Gençlik aşısı uygulandığı 2. günden itibaren ciltte nemlenmenin arttığı, cildin doku tonunun daha kaliteli bir hale geldiği, cildin parladığı ve canlandığı gözlemlenir.

Gençlik Aşısını Yaptırmadığında Cildim daha Kötü olur mu ?

Gençlik aşısı uygulaması ile belli bir kaliteye ulaştırılan cilt, tekrar gençlik aşısı ile tedavi edilmez ise sadece kaldığı yerden yaşlanmaya daha yavaş bir şekilde devam eder. Çünkü tedaviden önceki ciltten daha güçlü bir cilt yapısına sahiptir.

Dermatologumuzun önerisi: aynı sıklıkta olmasa da belli aralıklarla yapılacak gençlik aşısı uygulamasının mevcut cilt güzelliğini koruması için gerekli bir uygulamadır. Gençlik Aşısı Fiyatları hakkında bilgi için hemen arayın.

DERMAL KLİNİK INSTAGRAM

Bizi Instagram'dan takip edebilirsiniz.


BİZE ULAŞIN!