Language: TÜRKÇE

Dudak Dolgu Çeşitleri

Dudak Dolgu Nedir?

Peki biz size hangi dudak çeşidi yapmaya nasıl karar veriyoruz?

Efendim dudak yüzün aksesuarıdır, duvardaki tablo  gibi düşünün.  Dudak  dolgusu isteyen hastama önce uzaktan bakarım, neden mi?  yüzüne,  gözlerine , burnuna, çenesine hangi tip dudak yakışır  tespit etmek için. Böylece  hem güzel bir aksesuar oluşturmuş, hem de dolguyu  doğru alanlara oturtmuş olurum.

Kimi zaman orantılı, güzel ve istediğimiz doğrultuda iş çıkarmak için önce etraf yapılar  dediğimiz yanak, çene ve burun dudak arası mesafenin düzeltilmesi işlemleri öncelik kazanabiliyor. Bir  ev yapımı gibi düşünün, tablo dediğimiz dudağı  koymak için evin diğer yapılarının da  güzel olması  lazım değil  mi?

Sizden ricam güzel hastalarım bundan böyle güzel bir yüz ve dudak gördüğünüzde lütfen yüzü bir bütün olarak inceleyin, ne demek istediğim daha kolay anlaşılacaktır.

Dudak Dolgu Çeşitleri

Bu genel yaklaşımlardan sonra , hastalarımıza en fazla uyguladığımız dudak çeşitlerini sizlere anlatmak istiyorum.

-Bella Dudak: Genel dudak bazı doldurmasını takiben, özellikle eros yayı belirgin hastalarımızın alt dudağını da ön plana çıkarmak için, ip kullananarak oluşturduğumuz özel bir tekniktir. hastamızdan da yardım aldığımız bir teknik, nasıl mı diş ipini alt dişlerine tutturduğumuz hastamız ipi alt dudak arasından geçecek şekilde gergince tutarken, biz de ipin yanlarını tatlı tatlı doldurarak;yarık , etrafı dolgun çekiçi bir görüntü elde etmiş oluruz. İşte bu görüntüye sahip dudağa da BELLA DUDAK diyoruz.

Venüz Dudak: Daha çok asimetri problemi yaşayan hastalarımıza uyguladığımız dudak dolgusu çeşididir. sadece asimetri olan taraf düzeltilir, sonuçta orantılı 1 numara bir dudak elde edilir.

-Eros Dudak: Daha çok kontur belirginliğinin ön planda olduğu, ve dudak ile burun arasındaki güzellik yayı dediğimiz yayın belirginleştiği, çekiciliğin ön planda istendiği durumlarda uyguladığımız dudak çeşididir.

-Olgun ve dolgun dudak: 45 yaş ve üzeri durumlarda bilindiği üzere yüzün aşağı sarkmasıyla beraber dudaklar da sarmaya, incelmeye ve büzüşmeye, kaybolmaya yüz tutar. Tahmin edeceğiniz gibi sadece dudağa yapılacak dolgunlaştırma da dan ziyade kötü bir görüntü yaratabileceğinden dolayı, bu  hastalarımızda da bütünsel yaklaşımı göz ardı etmeden hem dudağı hemde etraf dokularını destekleyerek , üzerine tablomuz olan dudağı oturtuyoruz. Dolgunluğu asla abartmıyoruz, tatlı tatlı dokunuşlarla hem tamirat, hem dolgunluk yapıyoruz. kimi zaman bunu seanslara da bölmek gerekebilir, bilindiği üzere dudak ve etraf doku hassas olduğu için hızlıca ödem olabilir, bu da güzel hastamızın sosyal yaşamını etkiliyebilir, o yüzden 2 seansta yapmak daha konforlu olabilir.

-Erkek dudağı: Yapısal çok ince dudaklar ve yaşla dudakların incelip büzüşme görüntüsünden dolayı hastalarımızı rahatsız ettiği durumlarda veya asimetrik durum varlığında erkek hastalarımıza da dudak dolgusuyla yardımcı olmaktayız.

-Dudak tedavisi: bazı romatizmal hastalıklar sonrası( skleroderma gibi) dudaklarda incelme, büzüşme , kuruma görülebilir. Hem görüntü düzeltilmesi hem de kuruma ve gerilme şikayetlerinin azaltılması için hyalüronik asit içeriğine sahip dolgulardan destek almaktayız. Çünkü doldurma işlemi için kullandığımız madde dudağı hem doldurur hem tamir eder.

-Kuru/kuruyan dudak: Bazı hastalarımız mevsim geçişlerinde özellikle kış aylarında dudak kuruluğu problemi yaşarlar. Bu  hastalarımıza yaptığımız dönemsel nemlendirici dolgu uygulamalarımız sayesinde dudakları daha nemlenir ve beslenir..

DERMAL KLİNİK INSTAGRAM

Bizi Instagram'dan takip edebilirsiniz.


    [recaptcha id:captchaSide]


    BİZE ULAŞIN!