Language: TÜRKÇE

Erkeklerde Çene Estetiği

Yapılan  çalışmalar göstermiştir ki kemikli yüz yapısına sahip olma  erkekleri daha çekici kılarken, kadınlarda tam tersi yumuşak hatlara sahip olmak tercih edilir.

Alt yüzün çok önemli bir kısmını oluşturan çenenin erkeklerde belirgin ve hatlı olması önemsenen ,istenen bir durumdur. Özellikle ön çene küçük ise beraberinde gıdı problemini de getirmekte, özellikle profil değerlendirmelerinde bu problem daha belirgin hale gelmektedir. Elimizle hafif çenemizi öne ittiğimizde, öne doğru çıkan bir çenede gıdının nasıl azaldığını fark edebiliriz. Hem ön çene hem arka çenede hatların belirgin olması yüzün yuvarlaklığını azaltır, daha maskülen bir  görüntü ortaya çıkarır. Çiğneme hareketi yapıp dişlerimizi sıktığımızda beliren , elimize gelen kasın hacmide çene estetiğinde çok önemlidir. Erkeklerde  testesteron etkisinde bu kas daha belirgindir, bu da  hatlı bir yüz yapısına sahip olunmaya  katkıda bulunur. Özellikle bayan hastada belirginliği arzulanmaz, aksi taktirde çok gelişkin olursa maskülen bir görünüm kazandırdığı için bu bölgede  masseter kasını zayıflatmak gerekebilir.

Erkekte çene şekillendirme nasıl yapılır?

Dolgu uygulaması: Özellikle ön çene  küçüklüğünde, çene büyütme amaçlı en fazla yapılan uygulama dolgu uygulamasıdır. Dolgu uygulamalarında en fazla kullanılan materyal , cildimizin ana maddesi olan hyalüronik asit ve güçlü kollajen uyarıcı olan kalsiyum hidroksiapatittir. Özellikle  hatlı çene oluşturma da sıkça kalsiyum hidroksiapatitten faydalanmaktayız.

İşlem  ne zaman etkisini gösterir?

Dolgu uygulaması yapılır yapılmaz etkisi belli olur. Hastamız hemen yeni çenesine kavuşur.

Arka çene bölgesine de çene hattı boyunca şekillendirme amaçlı destek dolgu yapılıp, daha belirgin  bir görünüm kazandırılabilir.

İp uygulamaları ile çene şekillendirme

Özellikle gıdı bölgesi belirgin  hastalarda ip uygulamaları ile sarkmış olan bölge toparlanıp, çene daha ön plana çıkarılabilir.

Doublo (Fokuslu Ultrason) uygulaması

Fokuslu ultrason ile  genel yüz liftingi sağlanıp, gıdı küçültülürken, aynı zamanda çene hattı da ortaya çıkmış olur.

Sonuç olarak her işlemde olduğu gibi erkek hastamızda da çene dolgusu yaparken en önemli ilkemiz,

doğallık ve sağlıktan ödün vermeden kişinin genel yüz hatlarına uygun bir uygulama yapmaktır.

 

DERMAL KLİNİK INSTAGRAM

Bizi Instagram'dan takip edebilirsiniz.


BİZE ULAŞIN!