Language: TÜRKÇE

Lazer Epilasyon İşleminde Neden Başarılıyız ?

Lazer Epilasyon

1) Lazer epilasyon süreci dermatolog kontrolünde ilerler

İşlem öncesi hastalarımız ilk olarak dermatoloğumuzun kontrolünden geçirilerek, lazer epilasyon uygunluğu olup olmadığı belirlenir. Varsa aşırı tüylenmenin nedenleri araştırılır, nedene yönelik tedavi ve lazer epilasyon işlemi eş zamanlı yürütülür. Belli aralıklarla kontrolleri yapılır, gerekirse cihaz değişimi yapılıp maksimum sonuç alınır.

2) Çoklu cihaz seçeneğinin faydaları nelerdir?

Farklı derinlikteki kıllara etkin tedavi

Vücuttaki kıllarımız her alanda farklı derinlik ve özeliktedir. Örneğin yüzde kıllar daha derindedir ve ayrıca yüzde kök hücre yoğunluğu nedeniyle epilasyon işlemi diğer alanlar göre biraz daha geç cevap verebilir. Özellikle bu alanda daha derine gidebilen cihazlardan, Nd yag lazerden destek almaktayız.

Zaman zaman kombine uygulama yaptığımız özel vakalarda olmaktadır. Yüzde en fazla uygulama yaptığımız şikayetlerden biri de ayva tüyleridir. Bu tüyler içinde kliniğimizde Q switched lazer denilen farklı bir lazerden faydalanmaktayız.
Q switched lazer uygulamasıyla hem ayva tüyler sararmakta, hem ortalama 2 aylık bir periyotta kılsızlık yaşanmakta hem de hastamızın cildinde sıkılaşma ve aydınlık görünüm sağlanmaktadır.
Sırt ve kol kılları da daha derinde ve özellikle kol kılları incelikleri sebebiyle epilasyonda çoklu cihaz uygulamalarına ihtiyaç duyabilmektedir.

Farklı ten rengindeki hastalar etkin çözüm

Lazerler çalışma prensibi olarak kısaca renk duyarlı çalışan cihazlardır. Cilde ve kıla renk veren melanin pigmentidir, dolayısıyla lazer atışı sonrasında hem kıl, hem de derideki melanin etkilenir. Çok esmer tenli veya bronz tenli hastalarda sadece melanin seven lazer kulanıldığında cildin zarar görüp yanma riski oldukça yüksektir. Bu grup koyu tenli hastalarda Nd yag lazer denilen lazer cihazını kullanmaktayız.
Nd yag lazer sadece renk görmez, aynı zamanda kılı besleyen damarları etkileyip kılın dökülmesini sağlar, koyu tenli hastalarda böylece rahatlıkla lazer epilasyon yapılabilmektedir.

3) Deneyimli ekip avantajı

Her daim dermatolog yönetiminde, ekibimizin çok uzun yıllara dayanan lazer epilasyon tecrübeleri sayesinde, değişik kıl ve ten yapısına sahip veya çok özel durumu olan hastalarımıza rahatlıkla çözümler sunulabilmekte, lazer epilasyon süreci başarıyla yönetilmektedir.

DERMAL KLİNİK INSTAGRAM

Bizi Instagram'dan takip edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN!