Language: TÜRKÇE

Somon DNA Nedir ?

SOMON DNA NEDİR?

Somon balığı DNA sından elde edilen bir polinükleotittir. Saf ve hyalüronik asit ile kombine bir şekilde uygulanabilir.

Somon DNA aşısına neden ihtiyaç duyuldu?

Zamanla kalitesi bozulan cildi yenilemek, canlandırmak, sıkılaştırmak, kalitesini arttırmak için kullandığımız yöntemlere gün geçmiyor ki bir yenisi daha eklenmesin. İnsanların yaşam süresinin uzaması ve görünüme verdiği önemin artması ile yaşlanma sürecini yavaşlatma ve geciktirme konusundaki çalışmalara sürekli yenileri ekleniyor.

Somon DNA da bu amaçla uygulanan yöntemlerin başında geliyor. Hacminin 10 bin katı suyu tutarak, derinin nem dengesini sağlıyor, cilt kendini yeniliyor.  Deri yaşlandıkça, dokuların kan dolaşımı ve hücrelerin oksijenlenmesi azalıyor. Dolayısıyla hücrelere zarar veren serbest radikallerin ortamdan uzaklaştırılması da zorlaşıyor. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte DNA’da da bozulma gözleniyor. Oysa günümüz insanları artık yaşlanmayı sineye çekmek yerine, mücadele etmeyi tercih ediyor.

Somon DNA aşısı ciltte neler yapar?

Somon DNA somon balığından elde edilen DNA molekülleri sayesinde, ciltte hücre yenilemesi sağlanması amaçlanır. Somon DNA aşısında hyalüronik asitte bulunur, hyalüronik asit kollajen üretimini teşvik eder bu sayede cildin yenilenme sürecini hızlandırır. Bu iki ürün kombine uygulandığında ideal bir anti-aging uygulama yapılmış olur. En etkili anti-aging yöntemlerden biri olan somon DNA’sı, yıpranan ve kuruyan ciltleri tedavi eder. Geçen yılların birer kanıtı olan göz çevresinde oluşan kazayağı kırışıklıkların, gözaltı torbalarının, alındaki ve dudak kenarındaki çizgilerin oluşumunu önler.

Somon DNA hangi şikayetlerde uygulanır?

  • Ciltteki mat görünümü giderme, canlandırma,
  • İnce kırışıklıkların azaltılması,
  • Göz etrafı çizgilerinin giderilmesi,
  • Cilt sıkılaştırma,
  • Göz etrafı morluğunun hafifletilmesi,
  • Cilt nemlendirme,
  • Leke tedavisi,
  • Boyun ve dekolte gençleştirme,
  • El gençleştirme,
  • Çatlak tedavisinde.

Somon DNA hangi bölgelere uygulanabilir?

Cildin neme ihtiyaç duyduğu her bölgeye yapılabilse de genellikle alın, yüz, göz çevresi, boyun, ellere ve dekolte bölgelerine uygulanmaktadır. Göz çevresine ışıltı kazandırıp kırışıklıkları gidererek yaşlanma etkilerini önemli ölçüde giderir.

Somon DNA başka işlemlerle birlikte yapılabilir mi?

Dolgu, Botox, PRP ve cihazsal işlemlerle rahatlıkla kombine edilebilir.

Somon DNA Aşısı nasıl uygulanır?

Somon DNA aşısı uygulanmadan önce temizlenen yüze lokal anestetik etkili bir krem sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra aşı minik enjeksiyonlar halinde 1-2cm arayla orta deriye verilir. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İşlem sonrası hemen sosyal yaşama dönüş mümkün müdür?

İşlem çok küçük, ince uçlu özel mezoterapi iğneleri ile konforlu bir şekilde yapılır. 1-2 saat hafif pembelik olabilir. Sonrasında rahatça sosyal yaşama dönülebilir.

Seans sayısı ve aralıkları nasıldır?

On beş gün aralıklarla ortalama 4-6 seans uygulama yapılmalıdır.

DERMAL KLİNİK INSTAGRAM

Bizi Instagram'dan takip edebilirsiniz.


BİZE ULAŞIN!