Language: TÜRKÇE

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu; içeriğinde bulunan Hyalüronik asit; dudaklarımıza bakım sağlayan vücudumuzun doğal olarak ürettiği bir maddedir. Dudaklar kadınların güzelliğinin en güzel unsurlarından birisidir. Dudak kadına özgüven verdiği gibi aynı zamanda çekici ve feminen bir görünüm sağlar.

Bazı kadınlar doğuştan şekilli ve güzel dudaklara sahipken bazılarımız o kadar şanslı olmayabiliriz. Fakat günümüzde dudak dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için çok etkili ve dudaklarınızı doğal gösteren dolgu materyalleri bulunmaktadır.

Günümüzde artık her tip kadının isteklerine cevap veren simetrik, gösterişli çekici ve dolgun dudaklara sahip olmak mümkün. Güzel yüz hatlarımızla uyumlu dudaklar kişiyi genç,dinamik ve bakımlı gösterir.

Dudak dolgusunun içeriğinde bulunan Hyalüronik asit; dudaklarımıza bakım sağlayan vücudumuzun doğal olarak ürettiği bir maddedir. Zamanla yaşlanamaya bağlı oluşan hacim ve şekil kaybını tekrar yerine getirmek için dolgu maddeleriyle destek sağlanabilir. Güncel dudak dolgusu fiyat 2022 hakkında bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Dudak önce anestezik krem ile uyuşturulur. Yapılış şekli tamamen kişiye ve dudağa özel bir şekilde tasarlanır. Her dudağın şekli ve yüze oranı farklıdır. Dolayısıyla uygulanma yöntemleri de farklı farklı olmalıdır.

Hangi Durumlarda Dudak dolgusu yapılır ?

Elbette en fazla güzel bir dudağımız olması amacıyla

 • Dudak asimetrilerini düzeltmek için
 • Daha dolgun, etkili ve çekici dudaklar için
 • Yüzün ahengini sağlamak için
 • Gummy Smile şikâyetini düzeltmek için  (gülümsendiğinde diş etlerinin görünmesi)
 • Dudakları nemlendirmek için
 • Dudak üzeri mimik çizgilerinin giderilmesi için
 • Burun ve çene ile uyumlu bir dudak yakalamak için
 • Genç görünüme katkı sağlamak için.
 • Dudak yarığı operasyonları sonrası asimetrileri gidermek amacıyla

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 • Daha soft ve doğal görünümlü dudaklar elde etmek
 • Kişiye daha genç bir görünüm kazandırır.
 • Daha fazla dudak hacmi yaratır.
 • Dolgu uygulaması sonrasında gün içerisinde sosyal yaşantınıza ve işinize dönebilirsiniz.
 • Dudak hatlarını ortaya çıkartır.
 • Dudak çizgisini ortaya çıkartır.
 • Tedavi güvenlidir ve neredeyse ağrısızdır.
 • Uzun ömürlü tamir edici etkileri kalıcıdır.
 • Anında hızlı ve etkili sonuçlar.
 • Asimetri problemini ortadan kaldırır.
 • Ruj sürmedende güzel dudaklar elde edilmiş olur.

Dudak Dolgusu Ne Amaçla Yapılır?

Bu genel yaklaşımlardan sonra hastalarımıza en fazla uyguladığımız dudak çeşitlerini sizlere anlatmak istiyorum.

-Bella Dudak:.Alt dudağı ön plana çıkartmak istediğimiz hastalarda uygulanır. Bu sayede yarık,etrafı dolgun çekici bir görüntü etmiş oluruz.

Venüs Dudak: Daha çok asimetri problemi yaşayan hastalarımıza uyguladığımız dudak dolgusu çeşididir. Sadece asimetri olan taraf düzeltilir, sonuçta orantılı bir dudak elde edilir.

-Eros Dudak: Daha çok kontur belirginliğinin ön planda olduğu, ve dudak ile burun arasındaki güzellik yayı dediğimiz yayın belirginleştiği, çekiciliğin ön planda istendiği durumlarda uyguladığımız tekniktir.

-Olgun ve dolgun dudak: 45 yaş ve üzeri kişilerde bilindiği üzere yüzün aşağı sarkmasıyla beraber dudaklar da sarmaya, incelmeye ve büzüşmeye, kaybolmaya yüz tutar. Tahmin edeceğiniz gibi sadece dudağa yapılacak dolgunlaştırma  kötü bir görüntü yaratabileceğinden dolayı, bu  hastalarımızda da bütünsel yaklaşımı göz ardı etmeden hem dudağı hemde etraf dokularını destekleyerek , üzerine tablomuz olan dudağı oturtuyoruz. Dolgunluğu asla abartmıyoruz.Tatlı tatlı dokunuşlarla hem tamirat, hem dolgunluk yapıyoruz. Kimi zaman bunu seanslara da bölmek gerekebilir.Bilindiği üzere dudak ve etraf doku hassas olduğu için hızlıca ödem olabilir, bu da güzel hastamızın sosyal yaşamını etkiliyebilir.Bu yüzden işlemi iki seansta yapmak daha konforlu olabilir.

-Erkek dudağı: Yapısal çok ince dudaklar ve yaşla dudakların incelip büzüşme görüntüsünden dolayı hastalarımızı rahatsız ettiği durumlarda veya asimetrik durum varlığında erkek hastalarımıza da dudak dolgusuyla yardımcı olmaktayız.

-Dudak tedavisi: Bazı romatizmal hastalıklar sonrası( skleroderma gibi) dudaklarda incelme, büzüşme , kuruma görülebilir. Hem görüntü düzeltilmesi hem de kuruma ve gerilme şikayetlerinin azaltılması için hyalüronik asit içeriğine sahip dolgulardan destek almaktayız. Çünkü doldurma işlemi için kullandığımız madde dudağı hem doldurur hem tamir eder.

-Kuru/kuruyan dudak: Bazı hastalarımız mevsim geçişlerinde özellikle kış aylarında dudak kuruluğu problemi yaşarlar. Bu  hastalarımıza yaptığımız dönemsel nemlendirici dolgu uygulamalarımız sayesinde dudakları daha nemlenir ve beslenir. Dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi için bizimle iletişime geçin.

Dudak Dolgusu Öncesi

Peki biz size hangi dudak çeşidi yapmaya nasıl karar veriyoruz?

Efendim dudak yüzün aksesuarıdır, duvardaki tablo  gibi düşünün.  Dudak  dolgusu isteyen hastama önce uzaktan bakarım, neden mi?  Yüzüne,  gözlerine , burnuna, çenesine hangi tip dudak yakışır  tespit etmek için. Böylece  hem güzel bir aksesuar oluşturmuş, hem de dolguyu  doğru alanlara oturtmuş olurum.

Kimi zaman orantılı, güzel ve istediğimiz doğrultuda iş çıkarmak için önce etraf  yapılar  dediğimiz yanak, çene ve burun dudak arası mesafenin düzeltilmesi işlemleri öncelik kazanabiliyor. Bir  ev yapımı gibi düşünün, tablo dediğimiz dudağı  koymak için evin diğer yapılarının da  güzel olması  lazım değil  mi?

Sizden ricam güzel hastalarım bundan böyle güzel bir yüz ve dudak gördüğünüzde lütfen yüzü bir bütün olarak inceleyin, ne demek istediğim daha kolay anlaşılacaktır. Dudak dolgusu fiyatları için hemen bilgi alın.

 Dudak Dolgusu Uygulama Sonrası

Dudak dolgusu sonrası doğal bir görünüm çok önemlidir. Bunun için uygulamaları dermatologlar ve bu konuda uzmanlığı olan hekimlere yaptırmak hususu oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Dolgu uygulaması iğneli bir işlem olduğu için hafif kanama ve morarma görülebilir ama hiçbirisi günlük hayatınızı engelleyecek seviyede olmaz. Uygulamanın etkileri anında görülür.

Seanstan yaklaşık 2 hafta sonra kontrol için sizi tekrar görüyoruz, kontrol esnasında ufak rötuşlar uyguluyoruz.

Uygulama sonrası dikkat edilecek noktalar nelerdir?

İşlem bölgesine 12 saat su değdirmeyiniz.

Dolgu yapılan alana sert darbe ve baskı hareketi yapmayınız.

Dudak ve ağız etrafı uygulama sonrası iki saat bir şeyler yemek, içmek ve öpüşmekten kaçınınız.

Dudakta morarma, uçuk, şişme, büyük oranda sertlik ve ağrı olduğu durumlarda mutlaka hekiminize başvurunuz.

Dudak dolgusu ne kadar kalıcıdır ?

Dolgunuzun kalıcılık süresi dudak gibi sürekli hareketli bölgelerde ortalama 6-12 ay arası değişmektedir. Dudak dolgusunu sürekli yaptıran  kişilerde görülüyor ki işlemin kalıcılık süresi oldukça uzuyor.

Dudak Dolgusu kimlere Yapılır ?

Dudak dolgusu mesai arasında çok kısa sürede  yapılıp sosyal hayatınıza geri dönebileceğiniz bir işlemdir.18 yaşını doldurmuş kadın erkek herkese rahatlıkla yapılan bir uygulamadır. Hızlı, acısız, güvenli ve konforlu olması bakımından çok tercih edilen  dolgu türlerinden biridir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamilelere
 • Aktif uçuk sorunu olanlara
 • İltihabi deri sorunu olanlara
 • Kullanılan malzemeye karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde uygulanmaz.
 • 18 yaş altı geçerli sebebi olmayan gençlerimize üzgünüz yardımcı olamamıyoruz.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2022

Kalıcı dolgular, yağ enjeksiyonları gibi uygulamalar sonrasında istenmeyen bir etki görülmesi durumunda veya dolgunun çıkartılmasının istenmesi durumunda cerrahi operasyon yapılır. Hastalarımızı bu riskten uzak tutmak adına biz kliniğimizde Hyalunorik asit içeren dolgu ile güvenle dolgu uygulaması yapıyoruz. Uygulandığı bölgeye göre etkinlik süresi değişen, dudak bölgesinde 6-12 ay etkinliğini sürdüren FDA onaylı ürünlerimiz sayesinde doğal iyileşme de uyarılıyor ve etkinlik süresi geçse de başlangıç noktasından daha iyi, daha dinamik görünüyoruz. Dolgunun erimesini istediğimiz durumlarda da Hyaluronidaz enziminden güvenle yardım alıyoruz.

Dudak dolgusu fiyatları 2022 hakkında bilgi için hemen randevu alın. Bu fırsatı kaçırmayın.

DERMAL KLİNİK INSTAGRAM

Bizi Instagram'dan takip edebilirsiniz.


  [recaptcha id:captchaSide]

  Dermal Klinik İnternet Sitesi İletişim Formu Aydınlatma Metni'ni okudum ve kabul ediyorum.

  Dermal Klinik İletişim Formu Açık Rıza Metni’ni okudum ve kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN!